IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> Certificat de nastere ro, Certificat de nastere ro
viktor
mesaj Jan 26 2009, 19:16
Trimis la #1

Membru avansat

Grup: Experts
Postari: 41
Inregistrat pe: 26-November 07
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 642

Salutare la toti. Am si eu o intrebare..... de ce acte am nevoie pentru a obtine certificatul de nastere romanesc. Vineri merg sa depun juramantul dupa care vreau sa-mi fac certif. Poate cineva sa ma ajute cu informatii referitoare la actele care trebuiesc depuse + locatia unde trebuie sa ma prezint, cat dureaza pana mi se elibereaza certificatul si daca se poate depune cerere de urgentare. va multumesc... specific ca am optat pentru domiciliul in Ro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
IAN
mesaj Jan 27 2009, 08:43
Trimis la #2

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 25
Inregistrat pe: 5-December 07
Membrul Nr.: 668

CITAT(viktor @ Jan 26 2009, 08:16 PM) *

Salutare la toti. Am si eu o intrebare..... de ce acte am nevoie pentru a obtine certificatul de nastere romanesc. Vineri merg sa depun juramantul dupa care vreau sa-mi fac certif. Poate cineva sa ma ajute cu informatii referitoare la actele care trebuiesc depuse + locatia unde trebuie sa ma prezint, cat dureaza pana mi se elibereaza certificatul si daca se poate depune cerere de urgentare. va multumesc... specific ca am optat pentru domiciliul in Ro.

buna,
Dupa ce vei depune juramantul vei merge la primaria sectorului 1, Bucuresti, cu certificatul original tradus, sau duplicatul si cu actul care iti va fi dat la juramant, fa-ti din timp cateva copii xerox, certificatul se elibereaza in 3-4 luni, poti depune o cerere de urgentare, cu tupeu, dupa 3 saptamani, vezi sa iti dea la primaria sect 1 un bonulet, k de nu, te certi la urgentare, urgentarea se face in Piata Unirii, cum urci dealul catre Mitropolie, la directia de evidenta a populatiei, si dupa o luna trebuie sa mergi in Drumul Taberei, acolo ink nu stiu cum e, trb sa merg pe 30.

CITAT(IAN @ Jan 27 2009, 09:42 AM) *

buna,
Dupa ce vei depune juramantul vei merge la primaria sectorului 1, Bucuresti, cu certificatul original tradus, sau duplicatul si cu actul care iti va fi dat la juramant, fa-ti din timp cateva copii xerox, certificatul se elibereaza in 3-4 luni, poti depune o cerere de urgentare, cu tupeu, dupa 3 saptamani, vezi sa iti dea la primaria sect 1 un bonulet, k de nu, te certi la urgentare, urgentarea se face in Piata Unirii, cum urci dealul catre Mitropolie, la directia de evidenta a populatiei, si dupa o luna trebuie sa mergi in Drumul Taberei, acolo ink nu stiu cum e, trb sa merg pe 30.

AAAA! Felicitari!
+Quote Post
viktor
mesaj Jan 27 2009, 11:51
Trimis la #3

Membru avansat

Multumesc mult pentru raspuns. Nu as vrea sa stau 3- 4 luni si sa astept acel certificat.
+Quote Post
xenia
mesaj Jan 27 2009, 13:37
Trimis la #4

Nou pe BASA
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inregistrat pe: 17-January 08
Membrul Nr.: 784

salut, sotul meu este cetatean roman, si in baza lui am depus actele sa fie transcris certificatul ne nastere a copilului, le-am depus la primaria din comuna, a fost vara aceasta in luna iulie de 4 ori le-au intosr inapoi ca ceva mai trebuia de adaugat in acte, acuma la anul nou le-am depus iarasi, avem deja 6 luni si inca mai asteptam...
+Quote Post
viktor
mesaj Jan 27 2009, 20:02
Trimis la #5

Membru avansat

O sa se sature de mine biggrin.gif .... o sa incerc sa-i bat la cap cat de des posibil ca altfel ma apuca pensia tot in asteptari. laugh.gif ..
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 24th October 2014 - 17:31