IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

> intrebare-pareri
anna
mesaj May 28 2008, 10:00
Trimis la #1

Membru avansat

Grup: Membri
Postari: 119
Inregistrat pe: 23-July 07
Membrul Nr.: 406

Dupa parerea voastra, cum ar fi mai bine obtinerea cetateniei, cu domiciliu in RM sau RO? Care e avantajul care sunt dezavantajele? In ce conditii te dezavantajeaza o anumita decizie?
Si daca ti-ai ales cu domiciliu in RM, pe viitor care sunt procedurile obtinerii domiciliului pe teritoriul Romaniei, daca sunt costisitoare si anevoioase?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Rapsunsuri
victorh
mesaj Oct 20 2008, 06:51
Trimis la #2

Membru
**

Postari: 12
Inregistrat pe: 1-August 08
Membrul Nr.: 2,077

Sashok,multumesc pentru raspuns.
+Quote Post
Dragosh
mesaj Sep 11 2012, 20:38
Trimis la #3

Nou pe BASA
*

Postari: 2
Inregistrat pe: 3-March 10
Membrul Nr.: 4,002

Buna, avem mare nevoie de un sfat.
Tata a depus actele pt cetatenie cu DOMICILIUL IN RO, i-a venit raspuns, urmeaza sa primeasca invitatie pentru juramant, pentru juramant am aflat ca se cere printre alte acte si permis de sedere valabil.
Problema este ca a avut un permis de sedere pe un an, a expirat, apoi cand a vrut sa-l prelungeasca i s-a refuzat pe motiv ca nu a stat minim 6 luni in RO. Nu stim ce sa facem, cum sa depasim aceasta problema.
Mentionez ca mama este cetatean roman cu domiciliul in RO adica cu buletin.
Va rugam daca cineva a trecut prin aceasta situatie sa ne dea un sfat, multumim!
+Quote Post
Sashok
mesaj Sep 15 2012, 19:59
Trimis la #4

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

CITAT(Dragosh @ Sep 11 2012, 21:38) *

Buna, avem mare nevoie de un sfat.
Tata a depus actele pt cetatenie cu DOMICILIUL IN RO, i-a venit raspuns, urmeaza sa primeasca invitatie pentru juramant, pentru juramant am aflat ca se cere printre alte acte si permis de sedere valabil.
Problema este ca a avut un permis de sedere pe un an, a expirat, apoi cand a vrut sa-l prelungeasca i s-a refuzat pe motiv ca nu a stat minim 6 luni in RO. Nu stim ce sa facem, cum sa depasim aceasta problema.
Mentionez ca mama este cetatean roman cu domiciliul in RO adica cu buletin.
Va rugam daca cineva a trecut prin aceasta situatie sa ne dea un sfat, multumim!

Stiu ca la Juramant nu se cerea nici un permis, in schimb la transcrierea cert de nastere se cerea. Dar daca la moment nu ai un permis valabil, il depui pe cel expirat. Daca intradevar se cere la juramant permisul de sedere, nu cred ca e problema daca-l prezint pe cel expirat.
+Quote Post

mesaje in acest topic

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 22nd November 2018 - 13:38