IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> facultatile din Iasi, am nevoie de ajutor!
hnar403
mesaj Jul 14 2010, 14:53
Trimis la #1

Nou pe BASA
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inregistrat pe: 14-July 10
Membrul Nr.: 4,032

in ce facultati este cencurenta si in care nu prea.
si inca, eu am cetatanie romana cu domiciliul in md, cum e mai convinabil sa dau documentele ca cetatean roman cu domiciliul in strainatate sau numai ca moldovean? va rog mult ajutatima! mersi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sashok
mesaj Jul 14 2010, 15:16
Trimis la #2

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

CITAT(hnar403 @ Jul 14 2010, 15:53) *

in ce facultati este cencurenta si in care nu prea.
si inca, eu am cetatanie romana cu domiciliul in md, cum e mai convinabil sa dau documentele ca cetatean roman cu domiciliul in strainatate sau numai ca moldovean? va rog mult ajutatima! mersi

Ca moldovan o sa concurezi pe lista cu cei din MD, care este muuult mai mica, dar la unile facultati, la care nu ajung tinerii nostrii poate e mai bine sa dai ca moldovan ca sunt cazur ca locurile nici nu se umpla.
Dar ai posibilitatea sa dai la mai multe facultati, si ca moldovan si ca roman, eu asa am facut, si pe urma am ales una. Doar ca probabil tre sa platesti inscrierea la fiecare.

P.S. Daca dai ca moldovan la facultate teoretic nu ai voie sa ai bursa.
+Quote Post
hnar403
mesaj Jul 15 2010, 17:48
Trimis la #3

Nou pe BASA
*

Inregistrat pe: 14-July 10
Membrul Nr.: 4,032

DAR CIND DEPUI ACTELE LA AMBASADA, SE ACHITA PT FACULTATE, NU?CE SUMA, CA UNII ZIC 50 EURO DE FACULTATE, NU PREA CRED. SI INCA, DE LA LICEU TREBUIE NUMAI FOAIA MATRICULA SI ATIT?
+Quote Post
tane4ka
mesaj Sep 9 2010, 10:33
Trimis la #4

Nou pe BASA
*

Inregistrat pe: 11-March 08
Membrul Nr.: 997

daca se afla la facultate ca ai primit cetatenie romana si ai ocupat un loc la buget destinat cetatenilor din republica moldova ai sa fii trensferat automat la taxa in rind cu toti cetatenii romani e un risc pe care ti-l asumi, daca ai note mari te-as sfatui sa intri ca cetatean roman poate prinzi loc, si apoi sint multe facultati la care dupa primul an daca ai note mari si sint locuri disponibile la fara taxa poti sa le obtii, la arhitectura functioneaza asa, bafta
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 17th November 2018 - 22:25