IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> Admitere 2007
Basa
mesaj Aug 5 2007, 13:01
Trimis la #1

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 57
Inregistrat pe: 1-March 06
Membrul Nr.: 1

Dosare incomplete la admiterea elevilor din Republica Moldova 2007

Rezultatele admiterii elevilor din Republica Moldova 2007

LOCUL DE DESFASURARE A ADMITERII (Liceul "M. Eminescu" Iasi)

METODOLOGIA privind organizarea si desfasurarea admiterii tinerilor din Republica Moldova in invatamantul liceal de stat din Romania pentru anul scolar 2007-2008

LOCURI ALOCATE ELEVILOR DIN R. MOLDOVA PENTRU ANUL SCOLAR 2007 - 2008 LA CLASA a IX-a LICEU, INVATAMANT DE ZI

Fisa de inscriere in anul scolar 2007 - 2008 pentru tinerii din Republica Moldova in invatamantul liceal de stat din Romania
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sashok
mesaj Sep 18 2007, 17:58
Trimis la #2

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

Rezultatele admiterii 2007

Lista bursierilor statului român, cetăţeni ai Republicii Moldova, absolvenţi de liceu din România, în anul universitar 2007/2008 în învăţământul universitar de stat

Lista bursierilor statului român, elevi din Republica Moldova, admişi în liceele din România începând cu anul şcolar 2007-2008

Sursa: Ministerul Educatiei
+Quote Post
iulika
mesaj Nov 24 2007, 19:27
Trimis la #3

Membru avansat

Grup: Membri
Postari: 31
Inregistrat pe: 14-November 07
Membrul Nr.: 622

CITAT(Sashok @ Sep 18 2007, 05:58 PM) *

Lista asta e tare sumara, admisi la universitatea transilvania, dar per total sunt foarte multi
+Quote Post
daniela.ro
mesaj May 21 2008, 08:15
Trimis la #4

Nou pe BASA
*

Postari: 2
Inregistrat pe: 20-May 08
Membrul Nr.: 1,389

oamenilor am o intrebare.termin anu acesta clasa a 9-a.vreau sa-mi fac studiile superioare in romania.da nu stiu dak dupa clasa a 12-a o sa pot candida la universitate in rind cu romanii (am pasaport roman),daca am facut scoala in moldova.cine cunoaste cv informatii? unsure.gif
+Quote Post
Sashok
mesaj May 21 2008, 12:13
Trimis la #5

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

CITAT(daniela.ro @ May 21 2008, 09:15 AM) *

oamenilor am o intrebare.termin anu acesta clasa a 9-a.vreau sa-mi fac studiile superioare in romania.da nu stiu dak dupa clasa a 12-a o sa pot candida la universitate in rind cu romanii (am pasaport roman),daca am facut scoala in moldova.cine cunoaste cv informatii? unsure.gif

La moment nu e nici o problema, inainte cei care terminau in Romaina liceul mai aveau carevai privilegii, acum din cate stiu toti cei din ro si md concureaza pe o lista dupa medii.
Acum cine stie ce o sa fie peste 3 ani, sau 4(cazul in care faci liceul in ro).

Succes.
+Quote Post
anna
mesaj Jun 4 2008, 17:13
Trimis la #6

Membru avansat

Postari: 119
Inregistrat pe: 23-July 07
Membrul Nr.: 406

CITAT(daniela.ro @ May 21 2008, 09:15 AM) *

Pai tu vrei sa concurezi cu romanii? La cate locuri au ei...cam putine sanse sa le "iei" fata, bine trebuie sa recunoastem ca acum admiterile se fac pe baza mediilor si cum mediile la noi in RM sunt mai mari, ai avea sanse.

Mda..e cam delicat. De ce? Pt ca daca nu ai note mari nu scapi de taxa. Acum cum spunea si Sashok la invatamant superior ii "baga" pe toti in oala.

Probabil nu esti decisa daca sa faci liceul in Ro sau in RM, aici e la alegerea fiecaruia. Avantajul e ca ai o bursa si ca ai putea sa-i scutesti cat de cat pe ai tai, asta in cazul in care vrei sa inveti la un liceu cat de cat mai bun in cazul in care nu ai un liceu in apropiere.

Oricum daca termini un liceu in Romania si nu faci studii superioare esti un nimeni, ei nu dau 2 bani pe studiile liceale. Daca ar putea sa angajeze personal avand studii superioare si sa le treca in contractul de munca studii liceale si bineinteles sa-i plateasca mai putin. Asta e valabil acum dar cine stie ce va mai fi
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 17th November 2018 - 22:25