IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> prelungirea permisului de sedere be baza de angajare in campul muncii
rina
mesaj Sep 8 2010, 20:04
Trimis la #1

Nou pe BASA
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inregistrat pe: 8-September 10
Membrul Nr.: 4,046

INTREBARE: Va rog frumos sa-mi spuneti si mie ce trebuie sa fac sa-mi prelungesc permisul de sedere pe baza de munca? Anul acesta ar trebui sa fiu anul II de masterat insa nesimtitii astia au majorat taxa cu 60% si nu-mi permit sa platesc toata taxa odata ca sa imi prelungesc permisul pentru inca un an, la care se mai adauga si taxa de permis (scuzati-mi repetitia). Insa m-am angajat si eu la o firma si sefa mea vrea sa faca sa fie totul legal si nu prea stiu ce ar trebui sa fac eu, inclusiv ea, pentru a ma angaja, in prima faza si pentru a depune actele pentru prelungirea permisului, in faza doi. Am citit pe forum-ul dvs ca ar trebui sa obtin eu o autorizatie de munca, daca da, cum, unde si ce acte trebuie sa depun pentru a o obtine, cat dureaza toata procedura pentru ca pe data de 31 octombrie 2010 imi expira permisul si chiar nu vreau sa platesc penalizari mai ales ca din cate stiu si daca nu stiu bine va rog sa ma contraziceti, eu ar trebui sa depun pentru prelungirea permisului cu o luna inainte ca el sa expire, adica la inceputul lui octombrie. Imi cer scuze daca am pus prea multe intrebari insa sunt informatii care chiar imi sunt necesare ca sa-mi rezolv problema.
Va multumesc,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 16th November 2018 - 19:00