IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> Cazier
Hellga
mesaj Sep 9 2008, 08:39
Trimis la #1

Nou pe BASA
*

Grup: Membri
Postari: 6
Inregistrat pe: 1-September 08
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 2,486

F1! Daca stie cineva... Ultimii 10 anu i-am petrecut in Romania: studii, serviciu... Pentru a-mi obtine Viza de lunga sedere de unde trebuie sa aduc cazierul: Romania sau tara de origine? Va multumesc anticipat!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
IAN
mesaj Sep 9 2008, 10:47
Trimis la #2

Membru
**

Postari: 25
Inregistrat pe: 5-December 07
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 668

CITAT(Hellga @ Sep 9 2008, 09:39 AM) *

F1! Daca stie cineva... Ultimii 10 anu i-am petrecut in Romania: studii, serviciu... Pentru a-mi obtine Viza de lunga sedere de unde trebuie sa aduc cazierul: Romania sau tara de origine? Va multumesc anticipat!!!

In primul rand, daca nu ai intrerupere in acesti 10 ani, sfatul meu e sa depui pt cetatenie direct, sau daca nu ai intrerupere in ultimii 8 ani,
Second - iti trebuie ambele caziere, si cel din Moldova si cel de aici. Pe cel de aici il iei de la sectia de politie in raza careia te afli.
+Quote Post
anna
mesaj Sep 11 2008, 18:25
Trimis la #3

Membru avansat

Postari: 119
Inregistrat pe: 23-July 07
Membrul Nr.: 406

CITAT(Hellga @ Sep 9 2008, 09:39 AM) *

Din tara de origine.

Pt ca acolo depui actele pt a obtine viza de lunga sedere, si-ti cere cazierul din tara de origine
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
3 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (3 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 16th November 2018 - 18:59