IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> iasi, pareri despre oras
anna
mesaj Oct 27 2008, 22:35
Trimis la #1

Membru avansat

Grup: Membri
Postari: 119
Inregistrat pe: 23-July 07
Membrul Nr.: 406

E un oras vechi, dar frumos. E un oras curat. Pot spune ca e un oras "studentesc", dar e cam "mort".
E parerea mea si nu e problema daca altcineva ma contrazice.
Oarecum locuri de munca gasesti, dar prost platite si oportunitati putine, adica daca-ti gasesti ceva cat de cat...trebuie sa "tii cu dintii" acea slujba.
In Iasi ajungi cat de cat realizat dupa f multi ani de munca.
Chiriile pot spune ca sunt mari. Pentru cineva care nu stie si nu are ceva stabil in Iasi, nu recomand acest oras.
Dar e parerea mea, doar atat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
camyoleg
mesaj Oct 28 2008, 07:20
Trimis la #2

Membru
**

Postari: 24
Inregistrat pe: 20-May 08
Membrul Nr.: 1,386

CITAT(anna @ Oct 27 2008, 11:35 PM) *

E un oras vechi, dar frumos. E un oras curat. Pot spune ca e un oras "studentesc", dar e cam "mort".
E parerea mea si nu e problema daca altcineva ma contrazice.
Oarecum locuri de munca gasesti, dar prost platite si oportunitati putine, adica daca-ti gasesti ceva cat de cat...trebuie sa "tii cu dintii" acea slujba.
In Iasi ajungi cat de cat realizat dupa f multi ani de munca.
Chiriile pot spune ca sunt mari. Pentru cineva care nu stie si nu are ceva stabil in Iasi, nu recomand acest oras.
Dar e parerea mea, doar atat

Ai dreptate.Eu a trebuit sa raman o noapte in Iasi ca nu am avut cu ce ma intoarce din Chisinau la Brasov si am poposit aici in speranta ca voi gasi un mijloc de transport pana la Brasov, dar din nefericire nimik.
Cu chiu cu vai dupa plimbat cam 1 h prin oras am gasit un net ca sa pot vb cu sotul meu si mi se pare tare ciudat ptr.un oras cu atatia stundenti.
Ai dreptate si mie mi se pare un oras mort chiar daca este foarte frumos si plin de istorie.
Cam cat e chiria la o garsoniera in Iasi?
+Quote Post
Sashok
mesaj Oct 28 2008, 10:27
Trimis la #3

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

Mie i-mi place Iasul, e oras frumos, linistit.
Nu stiu cum e cu locurile de munca acolo, am cativa prieteni care se descurca bine si acolo. Cand vin din Bucuresti in Iasi ma relaxez total!
Este adevarat ca moldova ramaneasca e mai saraca de cat restul romaniei, dar oricum, Iasul este un oras mare si frumos.
+Quote Post
VitO
mesaj Apr 28 2009, 19:01
Trimis la #4

Nou pe BASA
*

Postari: 5
Inregistrat pe: 11-May 07
Membrul Nr.: 326

CITAT(camyoleg @ Oct 28 2008, 08:20 AM) *

Ai dreptate.Eu a trebuit sa raman o noapte in Iasi ca nu am avut cu ce ma intoarce din Chisinau la Brasov si am poposit aici in speranta ca voi gasi un mijloc de transport pana la Brasov, dar din nefericire nimik.
Cu chiu cu vai dupa plimbat cam 1 h prin oras am gasit un net ca sa pot vb cu sotul meu si mi se pare tare ciudat ptr.un oras cu atatia stundenti.
Ai dreptate si mie mi se pare un oras mort chiar daca este foarte frumos si plin de istorie.
Cam cat e chiria la o garsoniera in Iasi?

depinde pe unde te-ai plimbat, sunt zone unde dai numai de net cafe pe ambele parti ale strazii
+Quote Post
monyca
mesaj Sep 7 2009, 21:40
Trimis la #5

Nou pe BASA
*

Postari: 1
Inregistrat pe: 7-September 09
Membrul Nr.: 3,966

Salut
o sa incep prin a cere scuze pt offtopic insa am intrat pe acest site in incercarea de a regasi o veche prietena din studentie. E basarabeanca si a terminat facultatea de medicina din Iasi - numele sau e Anna Ciobanu are probabil vreo 29 de ani acum....nici macar nu stiu daca a ramas in Romania insa sper ca vreunul dintre voi stie ceva despre ea.Noi am locuit o perioada in acelasi camin si din pacate atunci cand am plecat am pierdut legatura si mi-ar face placere sa o regasesc.Ca sa dau mai multe detalii : era blonda, avea parul lung si drept, ochi verzi- albastri, locuia in centrul pt surdo-muti din centrul Iasului, era prietena fostului fotbalist Vasile Apachitei . Va multumesc pt intelegere si sper sa ma puteti ajuta cu ceva.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 14th November 2018 - 07:41