IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

2 Pagini V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Filme, filme vazute, si impresii, recomandari
Basa
mesaj Mar 21 2008, 03:00
Trimis la #21

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 57
Inregistrat pe: 1-March 06
Membrul Nr.: 1

CITAT(jojo @ Mar 19 2008, 10:19 PM) *

fratele meu, ideea era sa ne mai zici ceva despre filmele astea ca asa iau si io de pe net lista si gata! Merci!
PS: sunt iulika, dar nu mai mergea user-ul vechi, si am renuntzat sa ma enervez, ma plictisisem sa tot incerc si d-aia n-am mai scris. Vizionare placuta! The secret este super tare filmul,tre sa-l vada fiecare dintre voi! Va va schimba viatza! Un fel de documentar!

Iulika(jojo), zi-mi mail-ul tau, pe privat, exista obtiunea de recuperare parolei, daca nu reusesti sa recuperezi parola te rog sa-mi zici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
besidedoor
mesaj Mar 27 2008, 00:13
Trimis la #22

Membru avansat

Grup: Membri
Postari: 56
Inregistrat pe: 8-October 07
Membrul Nr.: 559

CITAT(jojo @ Mar 19 2008, 10:19 PM) *

fratele meu, ideea era sa ne mai zici ceva despre filmele astea ca asa iau si io de pe net lista si gata! Merci!
PS: sunt iulika, dar nu mai mergea user-ul vechi, si am renuntzat sa ma enervez, ma plictisisem sa tot incerc si d-aia n-am mai scris. Vizionare placuta! The secret este super tare filmul,tre sa-l vada fiecare dintre voi! Va va schimba viatza! Un fel de documentar!

draga da chear te crezi printesa si vrei sati dau mura in gura ???de ce mai exista " goooglee",e tata cautarilor da u searche si gasesti sinopsisuri la toate filmele in special pe cinemagia zi mersi ca tiam da titlurile mai bune ca asa gasesti titluri la greu da nimic impresionant..si "the secret" daca e documentarul care al stiu si eu ..e boring cu toate teoriile acelor oameni, legea atractiei universale care functioneaza in macrocosmos, se aplica si in microcosmosul creierelor noastre.A gandi pozitiv nu este o descoperire recenta, in timp s-au facut destule speculatii pe aceasta tema, iar cei cu puteri parapsihologice cred ca pot influenta alti oameni in bine sau rau, depinde cat de buni receptori suntem.
Insa de aici sa spunem ca ne putem schimba viata spaland creierele de gandirea negativa, este cale lunga

respect
+Quote Post
jojo
mesaj Apr 1 2008, 14:06
Trimis la #23

Membru
**

Postari: 12
Inregistrat pe: 27-February 08
Membrul Nr.: 951

CITAT(besidedoor @ Mar 27 2008, 01:13 AM) *

draga da chear te crezi printesa si vrei sati dau mura in gura ???de ce mai exista " goooglee",e tata cautarilor da u searche si gasesti sinopsisuri la toate filmele in special pe cinemagia zi mersi ca tiam da titlurile mai bune ca asa gasesti titluri la greu da nimic impresionant..si "the secret" daca e documentarul care al stiu si eu ..e boring cu toate teoriile acelor oameni, legea atractiei universale care functioneaza in macrocosmos, se aplica si in microcosmosul creierelor noastre.A gandi pozitiv nu este o descoperire recenta, in timp s-au facut destule speculatii pe aceasta tema, iar cei cu puteri parapsihologice cred ca pot influenta alti oameni in bine sau rau, depinde cat de buni receptori suntem.
Insa de aici sa spunem ca ne putem schimba viata spaland creierele de gandirea negativa, este cale lunga

respect

merci tare mult pt ,,servicii,, pe cinemagia ma uit si io dar ideea era alta, daca nu te-ai prins, asta e... cand cineva iti spune pe google intr-un sinopsis ca actoru catarescu e un tampit tu mananci din gura ca papagalu ca da ala-i tampit? merci, era vorba de discutii apropo de un film,
nu era nevoie sa dai tu copy - paste... smile.gif
apropo de documentare, alea nu se fac numa pt chestii noi si nemaintalnite...io zic ca filmu merita vazut, doar atat, dup-aia treaba ta, nu-ti place ai tot dreptu, asta era ideea sa ne spunem parerea!
+Quote Post
besidedoor
mesaj Apr 2 2008, 10:21
Trimis la #24

Membru avansat

fata da tare interesanta mai esti,daca tu stiai despre cinemagia,atunci eu tre sa inteleg ca ia probleme mari cu exprimarea,si nu ai stiut de cinemagia ,da na,uite ca tiam improspatat eu memoria si gata le stii pe toate,si te mai si bagi in seama cu mine.eu nu tiam facut comentarii la posturile tale,si nici tu nu-mi fa comentarii ca daca crezi ca sunt baiat te inseli sunt femeie asta ca sa intelegi mai bine (stii tu),si un sfat de la mine mai bine te uiti direct la film ca sa ai o parere a ta,nu cauta sa citesti pareri pro si contra .Si stiu sigur ca o sami vii iarasi cu vajeli de 2 lei dar promit ca nu o sa-ti raspund,pentru ca nu-mi pun mintea cu un dumb de-alde tine.
+Quote Post
Sashok
mesaj Apr 2 2008, 10:27
Trimis la #25

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

Fetelor! Hai nu va certati smile.gif Sa dam dovada de inteligenta, ca tot cineva din voi scria de minte inchisa... smile.gif

O zi frumoasa va doresc!
+Quote Post
jojo
mesaj Apr 2 2008, 10:47
Trimis la #26

Membru
**

Ca la moldoveni...shi sa zic...nime nu te-o intrebat daca esti fata sau baiet...daca vrei deschide un topic pe asta, aici vorbim de filme, daca vrei iti mai dau si alte site-uri!

In memoria lui Nemescu, regizorul filmului California...(nesfarsit), si sunetistului Andrei Toncu se va desfasura cel mai mare festival de scurt si mediu metraj BESTival, sunt selectate 30 cele mai bune filme din 600, e bine de vazut:)

Hero wanted 2008, il intalniti pe Ray Liotta,care-si face tare bine treaba, dar cel mai fain e constructiia filmului, notiunea de timp e confuza, iar povestea aparent banala transmite mister si curiozitate

P.S. suntem in postul Pastelui si chiar nu vreau sa ma cert cu nime...
si daca te deranjeaza cumva comentariile mele, vreu sa-ti amintesc ca eu am deschis topicu, si fac ce comentarii imi trece mie prin cap...iar pe tine te invit sa nu le mai citesti deloc! Simplu, nu?
+Quote Post
besidedoor
mesaj Apr 2 2008, 18:00
Trimis la #27

Membru avansat

Uite ca ma faci sa-ti raspund desi am promis ca nu-ti mai raspund dar asta e chear ultimul comentariu ca vad ca ai fleanca mare si te bagi in seama ca oaia,si pe deasupra te mai inspiri t** de alde tine le "miros" de la distanta, exemplu cum te-ai bagat in seama de la inceput ...."fratele meu, ideea era sa ne mai zici ceva despre filmele astea ca asa iau si io de pe net lista si gata!" desi daca erai fata desteapta intreba-i unde sa gasesti sinopsisurile filmul x,y.
Ai crezut ca sunt baiat,dute draga pe centura la agatat,sau deschide tu un topic special pentru tine (tot tu ai spus-o)sunt atatea cai de a-ti gasi gagii,nu mie imi trebuie ca eu am barbatul meu si am casa mea....pai tu ma iei cu fratele tau ?crezi ca ne tragem de sireturi la targ?mai invata gramatica limbii romane papusa si dupa aia faci COMENTARII ,nu comentarii de 2 lei .Bafta la deschis topicuri,si la postat comentarii de 2 lei ca te pricepi bine,eu cel putin cred ca comentezi mult si prost.

p.s.scuze admin si celorlalti membrii.
+Quote Post
jojo
mesaj Apr 4 2008, 15:32
Trimis la #28

Membru
**

CITAT(besidedoor @ Apr 2 2008, 07:00 PM) *

Uite ca ma faci sa-ti raspund desi am promis ca nu-ti mai raspund dar asta e chear ultimul comentariu ca vad ca ai fleanca mare si te bagi in seama ca oaia,si pe deasupra te mai inspiri t** de alde tine le "miros" de la distanta, exemplu cum te-ai bagat in seama de la inceput ...."fratele meu, ideea era sa ne mai zici ceva despre filmele astea ca asa iau si io de pe net lista si gata!" desi daca erai fata desteapta intreba-i unde sa gasesti sinopsisurile filmul x,y.
Ai crezut ca sunt baiat,dute draga pe centura la agatat,sau deschide tu un topic special pentru tine (tot tu ai spus-o)sunt atatea cai de a-ti gasi gagii,nu mie imi trebuie ca eu am barbatul meu si am casa mea....pai tu ma iei cu fratele tau ?crezi ca ne tragem de sireturi la targ?mai invata gramatica limbii romane papusa si dupa aia faci COMENTARII ,nu comentarii de 2 lei .Bafta la deschis topicuri,si la postat comentarii de 2 lei ca te pricepi bine,eu cel putin cred ca comentezi mult si prost.

p.s.scuze admin si celorlalti membrii.

Scumpo, tzi-am zis ca putzin ma intereseaza daca esti fata sau baiat, chestia cu fratele meu este foarte uzuala, doar ca atitudinea de mahalagioaica nu mi se potriveste, dar asta e tipic pt moldoveni, stfel stand lucrurile nu mai vreau sa mai discut cu moldovenii!!! Numa bine! Io ma car de pe siteul vostru, si va rog tare mult din tot sufletu sa va tzinei gazetele acasa! V-am mai zis ca-mi umple posta! Alte variante mai aveti? aia n-a mers! Pa, sper sa nu mai aud de voi!!! smile.gif smile.gif smile.gif
+Quote Post
Misha
mesaj Apr 4 2008, 16:39
Trimis la #29

Membru
**

Postari: 17
Inregistrat pe: 16-May 06
Membrul Nr.: 17

CITAT(jojo @ Apr 4 2008, 04:32 PM) *

Scumpo, tzi-am zis ca putzin ma intereseaza daca esti fata sau baiat, chestia cu fratele meu este foarte uzuala, doar ca atitudinea de mahalagioaica nu mi se potriveste, dar asta e tipic pt moldoveni, stfel stand lucrurile nu mai vreau sa mai discut cu moldovenii!!! Numa bine! Io ma car de pe siteul vostru, si va rog tare mult din tot sufletu sa va tzinei gazetele acasa! V-am mai zis ca-mi umple posta! Alte variante mai aveti? aia n-a mers! Pa, sper sa nu mai aud de voi!!! smile.gif smile.gif smile.gif

pa laugh.gif
+Quote Post
oleshka
mesaj Jul 15 2008, 11:59
Trimis la #30

Nou pe BASA
*

Postari: 3
Inregistrat pe: 13-July 08
Membrul Nr.: 1,902

norok la toti! eu v-as propune filmele: "28 days later" si "28 weeks later". astea sunt de fapt predecesoarele filmului "i am legend". cine a vazut sper ca va fi deacord cu mine. le-am vazut de cite 4 ori si tot mai vreau.
le puteti gasi si pe intv.ru si pe cinemaxx.ru
+Quote Post
oleshka
mesaj Jul 29 2008, 09:31
Trimis la #31

Nou pe BASA
*

Postari: 3
Inregistrat pe: 13-July 08
Membrul Nr.: 1,902

28 days later,
28 weeks later,
sweet november,
scarface
+Quote Post
Sashok
mesaj Jul 29 2008, 20:47
Trimis la #32

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

CITAT(oleshka @ Jul 29 2008, 10:31 AM) *

28 days later,
28 weeks later,
sweet november,
scarface

Oleshka, aste-s ujasuri, da ceva mai calm si interesant?

De exemplu, un film mai vechi(2005) dar care mi-a placut e "Lord of War", recomand.
+Quote Post
Drug
mesaj Jul 30 2008, 19:59
Trimis la #33

Membru avansat

Postari: 48
Inregistrat pe: 19-April 06
Membrul Nr.: 16

Requiem for a dream
Panic in needle park (asta nu cred ca gasiti pe net, cel putin nu pe dc. incercati torrent)
The motorcycle diaries
Alive

si lista poate continua wink.gif

draga da chear te crezi printesa si vrei sati dau mura in gura ???de ce mai exista " goooglee"

mai exista si imdb.com unde gasiti info despre cam orice film
+Quote Post
anna
mesaj Aug 9 2008, 09:18
Trimis la #34

Membru avansat

Postari: 119
Inregistrat pe: 23-July 07
Membrul Nr.: 406

Ma, da voi niste de epoca nu mi le puteti recomanda, dar sa fie si faine, sau nu va uitati decat la ujasuri smile.gif)

Pardon, niste filme de epoca...m-am grabit
+Quote Post
Drug
mesaj Aug 13 2008, 13:57
Trimis la #35

Membru avansat

Postari: 48
Inregistrat pe: 19-April 06
Membrul Nr.: 16

Casablanca (1942)
The Birds (Hitchcock) 1963
The Godfather smile.gif

Sau tu vrei ceva interbelic? smile.gif
+Quote Post
sorina_c
mesaj Feb 26 2009, 13:30
Trimis la #36

Membru avansat

Postari: 32
Inregistrat pe: 17-February 09
Membrul Nr.: 3,863

Am vazut ieri filmul SUPRAVIETUITORUL in regia lui Sergiu Nicolaescu.
Cuvintele care ar caracteriza acest film ar fi : moarte-noroc-viata-soarta-iubire, si toate acestea apartin unui singur cuvant --JOC--
Mie mi sa parut un film bun, astept si parerile voastre.

--------------------
+Quote Post

2 Pagini V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 14th November 2018 - 07:43