IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

2 Pagini V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Admitere 2008-2009 România, Åžcolarizarea cetăţenilor din Republica Moldova în învÄ
sergiu1982
mesaj Oct 15 2008, 21:43
Trimis la #21

Nou pe BASA
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inregistrat pe: 15-October 08
Membrul Nr.: 2,938

Spuneti-mi va rog, unde pot gasi listele de aprobare la master cu bursa?, deorece la facultate am fost admis deja, cum pot sa i-mi fac viza sa plec in Romania la master? nu am viza pina acum deoarece a fost altcineva pentru mine si mia depus dosarul la facultate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dannan
mesaj Feb 15 2009, 11:22
Trimis la #22

Nou pe BASA
*

Inregistrat pe: 15-February 09
Membrul Nr.: 3,860

am și eu o întrebare.
dacă am făcut 11 clase în Republica Moldova și vreau să fac a 12-a în România, pot să mă transfer? Cum procedez în caz că da?
mulțumesc anticipat
+Quote Post
Sashok
mesaj Feb 16 2009, 09:34
Trimis la #23

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

CITAT(Dannan @ Feb 15 2009, 11:22 AM) *

am și eu o întrebare.
dacă am făcut 11 clase în Republica Moldova și vreau să fac a 12-a în România, pot să mă transfer? Cum procedez în caz că da?
mulțumesc anticipat

Ii cam greu, in primul rind trebuie sa ai aprobarea de la ambele minestere, ro si md. In Romania nu se permit transferurile in ultimu an de liceu, si diferenta de program iara se da peste cap, pentru ca in Moldova prima clasa de liceu e a 9-a, in moldova a 10-a, deci ar trebui sa vii din a 11-a din md in a 11-a in ro, mai faci o data clasa a 11. Asa in tot cazul era prin 2000 cand terminasem si eu liceul.
Da si sa ai aprobarea la ambele licee.
+Quote Post
Dannan
mesaj Feb 17 2009, 23:21
Trimis la #24

Nou pe BASA
*

Inregistrat pe: 15-February 09
Membrul Nr.: 3,860

mulțumesc

am încă o neclaritate. după 12 cum se depun actele moldovenilor pentru facultate în România? Am înțeles că prin ambasadă, aceasta alegând universitatea la care mergi. Or, e posibil altfel? Spre exemplu, să mergi singur la universitatea unde vrei să studiezi și să depui?
+Quote Post

2 Pagini V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 17th November 2018 - 22:26