IPB

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )

Reply to this topicStart new topic
> Casatorita cu cetatean RO...cum obtin pasaportul Ro???Ajutor..., Casatorita cu cetatean RO...cum obtin pasaportul Ro???Ajutor...
berela
mesaj May 19 2013, 14:08
Trimis la #1

Nou pe BASA
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inregistrat pe: 19-May 13
Membrul Nr.: 4,160

Va salut.
Sunt casatorita cu cetatean Roman de aproape 5 ani. Avem si un copil. Dupa ce ne-am casatorit....la o distanta de 2 luni...am depus actele pentru rezidenta. Si rezidenta mea...expira anul asta in luna noiembrie.
Cum sa procedez pentru a obtine cetatenia Romaneasca (mai bine zis pasaportul)???
Unde sa ma adresez?
Ce acte am nevoie?
Si in cat timp pot obtine cetatenia?
Va multumesc.

poate ati trecut prin aceasta experienta si ma pute-ti ajuta cu un sfat. Numai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sashok
mesaj May 28 2013, 12:01
Trimis la #2

Leader!

Grup: Administrators
Postari: 296
Inregistrat pe: 3-March 06
De la: Bucharest
Membrul Nr.: 7

CITAT(berela @ May 19 2013, 15:08) *

Va salut.
Sunt casatorita cu cetatean Roman de aproape 5 ani. Avem si un copil. Dupa ce ne-am casatorit....la o distanta de 2 luni...am depus actele pentru rezidenta. Si rezidenta mea...expira anul asta in luna noiembrie.
Cum sa procedez pentru a obtine cetatenia Romaneasca (mai bine zis pasaportul)???
Unde sa ma adresez?
Ce acte am nevoie?
Si in cat timp pot obtine cetatenia?
Va multumesc.

poate ati trecut prin aceasta experienta si ma pute-ti ajuta cu un sfat. Numai bine.

Pai mergi si depui actele pentru obtinerea cetateniei la Autoritatea Naţionala pentru Cetăţenie, si cum obtii cetatenia poti sta in tara si fara pasaport, si deacum treptat iti faci si restul actelor(certif de nastere, buletin daca e nevoie, pasaport).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 14th November 2018 - 11:53